Endüstriyel Koku Kontrolü

Ozon gazı yıllardır bir çok alanda başarıyla uygulanmaktadır. Peki Ozon gazının endüstriyel koku kontrolündeki gücünü biliyor musunuz?  detaylar »

hayvancilik

Hayvancılıkta

Veterinerlik ve hayvancılıkta; enfeksiyon giderilmesinde , ortamdaki koku , bakteri ve virüslerin giderilmesinde ozon uygulamaları yapılmaktadır. detaylar »

tavukculuk

Tavukçulukta

Tavuk çiftliklerinde ozonla dezenfeksiyon sayesinde tavukların steril ortamda daha çabuk ve daha sağlıklı büyümeleri mümkün olmaktadır. detaylar »

seracilik

Seracılıkta

Seralarda , sera içi havasının yüksek nemli ve ılık olması bitkinin hastalanması için çok uygun bir ortam yaratmaktadır. Bu nedenle üretimin yapıldığı seraların hastalık yapıcı organizmalardan arındırılması gerekmektedir, bu da ozon uygulamaları sayesinde mümkündür. detaylar »

konserve

Konserve Gıdaların Korunması

Konserve yapılacak gıdalar üzerindeki toz, toprak, tarımsal ilaç ve benzeri yabancı maddelerin uzaklaştırılması ve mikroorganizma yükünün (tbc/tvc) azaltılması ayrıca kutuların dezenfeksiyonu işlemlerinde ozon uygulamaları kimyasal maddelerin yerine çok daha etkin, ekonomik ve oksijen dışında hiç bir atık oluşturmaması sebebiyle tamamen çevre dostu bir çözümdür. detaylar »

suturunleri

Süt Ürünlerinde

Mandıracılık sektöründe ozon uygulamaları üretim alanlarının ve depoların dezenfeksiyonu ile ürün kalitesinde ve ürünün raf ömrünün uzamasında etkili olmaktadır. detaylar »

dondurulmusgida

Dondurulmuş Gıdalarda

Dondurularak işlenen ürünlerde mikroorganizmaların tamamı ölmez, uygun şartlar oluşunca tekrar hızla çoğalırlar. Bu sebeple dondurmadan önce mikrobiyal yükü en aza indirmek önem kazanır, ozon bunun için en ideal uygulamadır. detaylar »

et

Et İşleme Tesislerinde

Et işletmelerinde ürünü, çalışma alanını, yerleri ve duvarları dezenfekte etmek gerekir. Klor kullanıldığında et ile reaksiyona girip toksik ve kanserojen olan Tri-Halometan (THM) oluşturur ve etin kalitesini düşürür. Avrupa birliği 2009 itibariyle klorla işlenmiş et ürünlerinin ithalatını kesinlikle yasaklamıştır. Ozon ise doğal bir dezenfektan olup klordan 3125 kat daha güçlüdür ve oksijen dışında atık madde oluşturmaz. Organik ürün imalatında da kullanılabilir. Escherichia coli ve salmonella typhimurium gibi mikro organizmalar ozonla dezenfeksiyon sonucu yok edilmektedirler. Bu sayede tüm et ürünlerinde raf ömrü ve nakliye mesafeleri büyük ülçüde uzamaktadır. detaylar »

hastane

Genel Tıp

Ozon uygulaması, iç organlar ve endokrin bezlerinin metabolik işlevlerini arttırır ve bunun sonucu olarak 30 Dakikalık bir seansla 250-500 kalori yakılmasını sağlar. Laktik asiti parçalayarak kasların gevşemesini sağlar.Kan dolaşımını artırarak incinmiş kasların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Mikroorganizmaları (Virüs, bakteri, maya, küf, mantar vb.) yok eder. Organların ve iç salgı bezlerinin metabolik süreçlerini hızlandırır. Kronik yorgunluk tedavisinde kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun doğal toksin arındırma (detoxification) sürecine yardım eden oksijen miktarını artırır. Vücut, pestisitler (tarım ilaçları), ilaç artıkları, asidik artıklar gibi birikmiş toksinlerden temizlenir. Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir. Bakteriyel ve viral enfeksiyonları engeller.Interleukin II, Gamma Interferon gibi anti-kanser maddelerinin üretimi artar. Tümör nekrozu faktörünün 500 kata kadar olmak üzere azallttığı çalışmalar sonucu gözlemlenmiştir. detaylar »

dis

Diş Sağlığı

Diş hekimliğinde, Ozon tedavileri uzun yıllardır uygulanmaktadır. Ozon bakteri, mantar ve virüslere karşı natürel biocide'dir. Muayenehane ortamının dezenfeksiyonunda (koku giderimi ve havanın temizlenmesi), Tedavi esnasında gargara suyunda, Aerotörlerde kullanılan suyun dezenfeksiyonunda ve genel hijyen sağlamada (el, cihaz ve yüzey temizliğinzde) ozon kullanılmaktadır. detaylar »

dermatoloji

Dermatoloji ve Cilt Bakımı

Daha temiz daha yumuşak ve yenilenmiş bir cilt sağlar. Mikroorganizmaları (virüs, bakteri, maya, küf, mantar vb.) yok eder. Hücrelerin nefes almasını normal hale getirir. Derinin üçüncü bir böbrek yada ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlanır. Genç, sağlıklı ve parlak görünümlü bir cilt, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. detaylar »